
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Tray |
| Depth | 4 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Interface | SPI |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.9 V |
| Number of Channels | 126 |
| Data Rate | 2 Mbps |
| Current - Receiving | 13.5 mA |
| Current - Transmitting | 11.3 mA |
| Output Power | 0 dBm |
| Sensitivity (dBm) | -94 dBm |
Stock: 2835
Distributors
pcbx
Unit Price$1.35124
Ext.Price$1.35124
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.35124 | $1.35124 |
| 10 | $1.32272 | $13.22720 |
| 25 | $1.29480 | $32.37000 |
| 50 | $1.26747 | $63.37350 |
| 100 | $1.24072 | $124.07200 |
| 300 | $1.21453 | $364.35900 |
| 500 | $1.18890 | $594.45000 |
| 1000 | $1.16380 | $1163.80000 |
